Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Fizjoterapia – sprzęt
Fala uderzeniowa


Fizjoterapia Piła Gołębiewski rehabilitacja

Fale uderzeniowe to fale akustyczne przenoszące energię w miejsca dotknięte bólem, stanem zapalnym lub zmienione chorobowo w inny sposób. Dzięki energii, wytwarzanej przez fale uderzeniowe, w miejscu docelowym terapii uzyskujemy procesy leczenia, regeneracji ścięgien i tkanki miękkiej i zniesienie bólu.

Rehabilitacja falami akustycznymi rozbija i rozpuszcza złogi wapniowe. Tym sposobem polepsza ukrwienie, przemianę materii i obniża napięcie w tkankach, przyśpieszając ich regenerację. Stymuluje również Ośrodkowy Układ Nerwowy i miejscowe niedokrwienie.

Ta metoda leczenia za pomocą fal uderzeniowych (wraz z fizjoterapią) niepodważalnie sprawdza się w procesie leczenia zmian pourazowych i zwyrodnieniowych, którym towarzyszą zwłóknienia, bliznowacenia oraz duże odczyny zapalne tkanek okołokostnych.

Falą uderzeniową leczy się przewlekły ból w układzie mięśniowo-szkieletowym. Daje ona szybką ulgę i przywraca sprawność ruchową, a jej skuteczność została wyraźnie potwierdzona w terapii schorzeń barku, bólu stóp i łokcia.

Fale uderzeniowe poprawiają metabolizm tkanek i usprawniają transport produktów katabolizmu do wątroby, w celu wykorzystania ich w przemianie materii. Dodatkowe źródła energii, które powstały w organizmie w efekcie aktywacji komórek tłuszczowych, trzeba usunąć poprzez zastosowanie delikatnej diety, ćwiczenia fizyczne oraz przyjmowanie dużej ilości płynów.


Laser wysokoenergetyczny


Fuzykoterapia laser wysokoenergetyczny Piłą


Rewolucyjna technologia w laseroterapii! Metoda, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Wysokoenergetyczny laser posiada od 30 do 50 większą moc niż pozostałe lasery niskoenergetyczne. To nowa generacja w technologii laserowej potwierdzona badaniami klinicznymi. W przeciwieństwie do innych laserów posiada największą głębokość penetracji. Znajduje on zastosowanie – głównie w rehabilitacji, ortopedii i fizykoterapii. Moc lasera jest odczuwalna na skórze. Posiada bardzo wysoką skuteczność nawet przy małej liczbie zabiegów oraz szeroki zakres zastosowań – od ostrych urazów do przewlekłego zapalenia stawów. Bezbolesne, bezoperacyjne leczenie bez skutków ubocznych. Dzięki laserowi wysokoenergetycznemu można osiągnąć efekty biostymulacyjne i lecznicze.

Biostymulacja leczy tkanki przez ich regenerację na poziomie komórkowym. Monochromatyczność i spójność światła laserowego pozwalają na precyzyjne dawkowanie energii i zaplanowanie z góry jego działania. Długości fal wynoszące 810/980 nm wywierają mocny wpływ na biologiczne chromofory, pozwalając na maksymalny efekt terapeutyczny bez niepożądanych skutków.  Moc wynosząca do 7W pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego, optymalny stosunek pochłaniania oraz głębokości przenikania gwarantuje efektywną stymulację tkanki oraz receptorów bólu na głębokości do 12 cm. Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.

Laser zaprojektowano tak, by wytwarzane przez nie fale mogły być optymalnie pochłaniane przez tkanki. W momencie dotarcia do skóry światło laserowe tworzy w ludzkiej tkance falę fotomechaniczną właściwą dla danej długości fali, ta mechaniczna stymulacja wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ponadto, mechaniczna fala stymuluje miejscowe mikrokrążenie i wspiera drenaż limfatyczny chorego obszaru. Łącząc biostymulację oraz stymulację fotomechaniczną, laser skutecznie leczy tkanki, jednocześnie dostarczając silnej i nieuzależniającej formy leczenia bólu.

Warto również zwrócić uwagę na ofertę zabiegów dentystycznych dostępną w naszym gabinecie stomatologicznym. Wszystkie zabiegi, w tym te z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, wykonywane są przez doświadczonego dentystę.